Bize Ulaşın

0312 418 88 58

Sincan Odtülüler Dershanesi

Sincan Odtülüler Dershanesi, öğrencilerin güncel sınav müfredatına uygun olarak doğru eğitim sistematiğini takip etmelerini sağlayan, hem okul derslerinde hem de merkezi sınavda sergilenecek olan başarı grafiğini yükseltmeyi amaçlayan ve öğrencilerin okuldan artakalan zamanlarını daha verimli geçirmelerini sağlayan, eğitim sistemimize yıllardır entegre olmuş eğitim kurumlarıdır. Ülkemizin demografik yapısı incelendiği zaman diğer ülkelere oranla çok daha genç bir nüfusa sahip olduğumuz görülür. Daha genç nüfus ise daha fazla öğrenci demektir. Bu nedenle ülkemizdeki eğitim sistemi merkezi sınavlar üzerinden yürütülür. Bu da hem öğrenciler arasında rekabet ortamı oluşturur hem de başarı grafiğinin daima yüksek tutulmasını zorunlu kılar. Bu nedenle özellikle kabalık yerleşim bölgelerinde çok sayıda dershane öğrencilere ve velilere hizmet verir. Ankara Sincan dershaneler konusunda oldukça fazla seçeneğin olduğu bir bölgedir.

Dershanelerde sunulan akademik eğitim hizmetinin yanında rehber danışmanlık gibi hizmetler de başarıyı doğrudan etkileyen hizmetlerdir. Üniversite sınavına hazırlanmak birçok açıdan hazır olmayı gerektirir. Birçok dershanede öğrencilere rehberlik hizmeti sunulur. Uygun ders programının hazırlanması, eksikliklerin tespit edilmesi, zaman planlaması yapılması gibi gerekli olan işlemlerin tümü dershanelerde rehberlik personelleri tarafından yapılır. Böylece öğrencinin çok daha sistematik bir süreç gerçekleştirmesi amaçlanır. Dershanelerin sunduğu bir diğer önemli hizmet ise etüt çalışmalarıdır. Öğrencilerin eksiklik yaşadığı alan dersleri genellikle etüt çalışmaları ile giderilir. Ayrıca soru çözüm saatleri ve birebir dersler gibi etkinlikler de öğrencilerin konular üzerinde tam hakimiyet sağlamasını amaçlar.

Dershanelerin modern bir eğitim anlayışı belirlemesi son derece önemlidir. Çünkü modern eğitim anlayışında hem öğrencilere bireysel olarak yaklaşılır ve öğrenciler ile tek tek ilgilenilir hem de veliler de eğitim sürecine doğrudan dahil edilir. Ayrıca modern eğitim anlayışında öğrencilere bireysel eğitim koçluğu hizmeti sunulur. Her öğrencinin zihin yapısı, öğrenme şekli ve ders çalışma stratejisi birbirinden farklıdır. Koçluk hizmeti kapsamında gerekli analizler yapılarak öğrenci için en doğru hedefler belirlenir ve belirlenen hedefler için gerekli olan yol haritası çıkartılır. Böylece öğrencinin başarı grafiğinin yükseltilmesi ve sahip olduğu zamanı en doğru şekilde kullanması sağlanır.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858