Bize Ulaşın

0312 418 88 58

Sincan Dershane

Akademik eğitim, öğrencinin okul sonrasındaki yaşantısı üzerinde etki gösteren en önemli faktördür. Öğrencinin hem okul sürecinde hem de hangi okula yerleşeceğini belirleyen merkezi sınavlarda sergileyeceği başarı, gelecek yaşantısını doğrudan etkiler. Bu da öğrencinin alacağı eğitim kalitesinin ne kadar önemli olduğunu gösterir. Ülkemiz, diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha genç bir nüfusa sahiptir. Genç nüfus dinamikleri nedeni ile ülkemizde öğrenci sayısı da son derece yüksektir. Öyle ki merkezi sınavlara giren öğrenci sayısı her geçen yıl daha da artış gösterir. Bu da rekabet ortamının daha artması anlamına gelir. Bu nedenle öğrencilerin eğitim aldıkları kurumların doğru seçilmesi, bu zorlu yarışta bir adım öne geçmelerine yardımcı olur.

Ülkemizde uygulanan eğitim sistemi düşünüldüğünde dershaneler son derece önemlidir. Bu nedenle özellikle de büyük şehirlerde ve nüfusun yoğun olduğu bölgelerde birçok dershane hizmet sunulmuştur. Ankara Sincan dershane konusunda birçok seçeneğin bulunduğu bir bölgedir. İyi bir araştırma ile doğru dershane tercihi kolaylıkla yapılabilir. Dershaneler, merkezi sınavlara hazırlık yapmanın yanında öğrencilerin okul derslerine yardımcı olunması için de sıkça tercih edilen kurumlardır. Ayrıca okul dışındaki boş zamanların verimli bir şekilde değerlendirilebilmesi için birçok dershanede kütüphane ve etüt çalışması imkanları sunulur. Sınavlara hazırlık zamanında zaman kavramı çok önemlidir. Bu nedenle akademik eğitimin yanında diğer rehberlik hizmetlerinin de iyi seviyede olduğu dershanelerin tercih edilmesi, öğrencinin hayallerine ulaşabilmesi için son derece önemlidir.

İyi bir başarı grafiği çizmenin anahtarlarından biri de sağlam bir ders çalışma ve yöntem stratejisinin oluşturulmasıdır. Bu nedenle dershanelerde rehberlik servisleri bulunur. Rehberlik servisleri güncel müfredata göre en uygun ders çalışma şeklini ve ideal ders kaynaklarını belirleyerek öğrencilere sunarlar. Böylece öğrencinin ders sürecinden daha fazla verim elde etmesi amaçlanır. Ayrıca modern eğitim anlayışı ile hareket eden dershanelerde rehberlik servisinin yanında bireysel öğrenci koçluğu hizmeti de sunulur. Bireysel koçluk hizmeti yeni nesil bir yaklaşımdır. Her bir öğrencinin zihin yapısı gözetilerek en uygun ders çalışma şekli belirlenir. Ayrıca öğrencinin beklentilerine ve yeteneklerine göre en uygun kariyer planlaması yapılması da koçluk hizmeti kapsamındadır.

 

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858