Bize Ulaşın

0312 418 88 58

Etimesgut Odtülüler Dershanesi

Etimesgut Odtülüler Dershanesi, öğrencilerin okul derslerine ve son derece önemli olan merkezi sınavlara daha iyi koşullarda hazırlanabilmelerini sağlayan özel eğitim kurumlarıdır. Toplumumuzda dershaneler sadece akademik eğitim veren ve öğrencilerin ders konularına daha fazla hakim olmasını sağlayan eğitim kurumları olarak bilinir. Ancak dershanelerin sunduğu hizmet bununla sınırlı değildir. İyi bir gelecek planlamasının kilit taşı olan merkezi sınavlar, akademik konulara hakim olmanın yanında ideal bir zaman yönetimi, psikolojik olarak hazır olma, farklı hafıza tekniklerini kullanabilme gibi diğer birçok donanımı da gerektirir. Bu nedenle öğrenci odaklı hizmet veren birçok dershanede bu dinamikler göz önüne alınarak kaliteli bir eğitim hizmeti verilir. Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde hem kurumsal hem de yerel dershane kuruluşları bulunur. Etimesgut dershaneler konusunda velilere ve öğrencilere birçok seçenek sunan yoğun nüfuslu bir bölgedir.

Dershanelerde öğrencilerin hem okul derslerini destekleyerek ders notlarını yükseltilmesi hem de girilecek olan merkezi sınavlarda elde edilecek başarının daha üst noktalara çıkartılması amaçlanır. Yapılan etüt çalışmaları ile öğrencilerin genelinin özellikle sayısal alan derslerinde yaşadıkları eksikliklerin giderilmesi amaçlanır. Gerekli durumlarda ise öğrencinin talebi doğrultusunda birebir ders hizmeti sunulur. Çoğu dershanede klasik eğitim anlayışına göre hareket edilir. Bu anlayışa göre öğrenci kavramından ziyade sınıf ve grup kavramı vardır. Her öğrenciye aynı ders programı verilir ve bireysel olarak takip etme durumu görülmez. Ancak modern eğitim anlayışını benimseyen kurumlarda her bir öğrenci ile bireysel olarak ilgilenilir. Düzenli olarak ödev ve program kontrolü yapılarak öğrencinin gidişatı izlenir gerekirse velilere bilgilendirme yapılır.

Dershane seçimi özellikle üniversite ve lise giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için son derece önemlidir. Bir dershanenin kalite standartlarını belirleyen birçok faktör vardır. Koçluk hizmeti bir dershanenin eğitim kalitesi hakkında önemli fikirler verebilir. Bunun dışında yaz okulu çalışmaları, etüt sıklığı gibi faktörler de alınacak olan hizmetin kalitesini doğrudan etkiler. Tüm bu eğitim hizmetlerinin yanında fiziki yeterlilik de son derece önemlidir. Seçilecek olan dershanedeki dersliklerin uygun olması, kütüphane ortamı, etüt imkanı gibi noktalara dikkat etmek gerekir.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858