Bize Ulaşın

0312 418 88 58

Etimesgut Dershaneler

Ülkemiz, yüksek genç nüfus oranı ile dikkat geçer. Genç nüfus oranının fazla olması ile de nüfusumuzun büyük çoğunluğu öğrencilerden oluşmuş olur. Buna ek olarak ülkemizde kurulmuş olan eğitim sistemi merkezi sınavlara bağlıdır. Öğrencilerin hangi okullarda okuyacağı, hangi üniversiteye yerleşerek ileriki yaşantısında nasıl bir kariyere sahip olacağı merkezi sınavlar ile belirlenir. Merkezi sınavlarda gösterilecek olan başarı birden çok parametreye bağlıdır. Sadece akademik eğitim, sınavlarda yüksek oranda başarı elde edilmesi için çoğu zaman yeterli değildir. Sağlam temeller üzerine kurulmuş iyi bir akademik eğitimin yanında, zaman yönetimi, kişisel programların hazırlanması, sınav kaygısı vb. gibi durumların önüne geçilmesi de başarıyı doğrudan etkileyen faktörler arasındadır.

Ülkemizde okul derslerine yardımcı olmak ve öğrencileri merkezi sınavlara hazırlamak amacıyla kurulmuş birçok dershane mevcuttur. Özellikle nüfusun yoğun olduğu bölgelerde dershane sayıları daha da artış gösterir. Etimesgut dershane konusunda oldukça fazla seçenek sunan bir bölgedir. Bu dershaneler içerisinden uygun olanlar ile görüşülebilir ve kayıt yaptırılabilir. Dershane seçimi yapılırken mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Seçilecek olan dershanenin iyi bir akademik kadroya sahip olması, güçlü bir koçluk ve rehberlik hizmeti sunulması, deneme ve tarama sınavlarının sıklığı, kütüphane ortamı sunulması gibi faktörler öğrencinin başarısı üzerinde ciddi bir rol oynar.

Dershaneler akademik eğitimin yanında sunmuş olduğu diğer hizmetler ile de öğrencinin başarısının artırılmasını amaçlar. Örneğin birçok dershane öğrencilere etüt hizmeti sunar. Etüt hizmetinde rehberlik servisi tarafından analizi yapılan ve birçok öğrencinin problem yaşadığı konuların tekrarı yapılır. Ayrıca gözetmen öğretmen eşliğinde yapılan etüt çalışmalarında öğrenciye birebir ders imkanı da sunulur. Modern bir eğitim anlayışı ile hareket eden dershanelerde ise öğrencilere bireysel öğrenci koçluğu hizmeti sunulur. Bu hizmet kapsamında her bir öğrenci ile bireysel olarak ilgilenilerek en uygun yol haritası çıkartılır. Öğrencinin nasıl ders çalışması gerektiği, uygulanması gereken konu dağılımı, zaman yönetimi gibi önemli konular koçluk hizmeti kapsamında çözüme kavuşturulur. Bu nedenle dershane seçimi yapılırken mutlaka dikkat edilmelidir. İyi bir dershane tercihi, öğrencinin hayallerine kavuşmasındaki en önemli anahtarlardan biridir.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858