Bize Ulaşın

0312 418 88 58

Eryaman Etüt Merkezleri

Etüt merkezleri, okul saatleri ve dönemi dışında öğrencilerin sınavlara hazırlanmasına ve okul derslerini iyice sindirmesine yardımcı olan eğitim kurumlarıdır. Veliler genellikle okul saatleri dışında kalan zamanın, yaz tatilinin ve hafta sonlarının öğrenciler tarafından verimli bir şekilde değerlendirilmesini isterler. Öğrencilerin hem ders tekrarı yapmasını hem de eksikliklerini giderip, motivasyonunu yükseltmesini sağlayan eğitim kurumlarından biri de etüt merkezleridir. Öğrencilerin üniversite ve lise giriş sınavlarına hazırlanmasının yanında etüt merkezleri, ders notlarının yükseltilmesi, soru çözüm alışkanlığının kazandırılması, konu eksikliklerinin giderilmesi gibi birçok konuda öğrencilere yardımcı olur.

Çalışan anne – babalar çoğu zaman çocuklarının derslerine vakit ayıracak zamana sahip olmazlar. Bu durum özellikle ilk ve ortaokul öğrencilerinin ders notlarına olumsuz etki yapabilir. Etüt merkezleri sayesinde öğrencilerin derslerine yardımcı olabilmek adına alanında uzman kişilerden yardım alınabilir. Böylece hem öğrencilerin notlarının yükseltilmesi ve konulara hakim olması sağlanır hem de etüt merkezi tarafından öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik ödevlendirmeler ile sorumluluk bilincinin kazanılması ve ders çalışma alışkanlığının oluşturulması sağlanır. Ülkemiz özellikle Avrupa ülkeleri düşünüldüğünde genç nüfus oranı ile dikkat çeker. Yer yıl daha da gençleşen nüfus oranımız nedeniyle okula başlayan öğrencilerin sayısında artış yaşanır. Özellikle büyük şehirlerde, anne ve babaların çalışması ile birlikte etüt merkezlerine olan ihtiyaç artar. Yoğun bir öğrenci nüfusuna sahip olan Eryaman, etüt merkezleri konusunda zengin bir bölgedir. Bu bölgede veliler ve öğrenciler tarafından tercih edilebilecek birçok profesyonel etüt merkezi yer alır. Bu etüt merkezlerinin görevleri ise şunlardır;

  • Öğrencilere okulda verilen performans, proje ve günlük ödevlerine yardımcı olunur.
  • Her bir öğrenci için bireysel olacak şekilde ders çalışma programı hazırlanır.
  • Okulda veya evde anlaşılmayan konuların tespiti yapılarak eksikliklerin giderilmesi için ek dersler verilir.
  • Öğrencilere düzenli ve programlı ders çalışma alışkanlığı kazandırılır.
  • Merkezi sınavlara girecek olan öğrenciler için okul derslerinin yanında, sınava yönelik çalışmalar da yapılır.
  • İlk defa okula gidecek olan birinci sınıf öğrencilerin için okula ve derslere alışabilmesi için eğlenceli etkinlikler düzenlenir.
  • Ara tatil, yaz tatili ve hafta sonlarının verimli bir şekilde geçirilmesi sağlanır.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858