Bize Ulaşın

0312 418 88 58

Eryaman Dershaneler

Ülkemiz, genç nüfusun toplam nüfusa oranı ile dünya sıralamasında üst sıralarda yer alır. Sınava dayalı eğitim sistemimiz ve gençleşen nüfusumuz nedeniyle her geçen yıl üniversite ve lise sınavlarına giren öğrencilerin sayısında artışa neden olur. İstanbul, Ankara, İzmir’in yanında sanayileşmenin ve üretimin yüksek olduğu şehirler genellikle diğer bölgelerden göç alır. Öğrenci sayısının en yüksek rakamlara eriştiği bu şehirlerde, dershanelere başvuran öğrencilerin sayısında da ciddi bir artış olduğu görülür. Aileler ise çocuklarını hem merkezi sınavlara hazır olabilmesi hem de okul derslerinde başarı gösterebilmesi için genellikle çocuklarını dershanelere yönlendirirler. Bu taleplere cevap vermek üzere oldukça yoğun bir nüfusa sahip olan Ankara Eryaman bölgesi, dershane konusunda birçok seçenek sunar.
Dershanelerde öğrencilerin verimli bir şekilde ders çalışması sağlanır. Ayrıca deneme ve tarama sınavları sayesinde öğrencilerin sınav ortamına uyum sağlaması ve rakipleri arasındaki yerini görerek eksikliklerini teşhis etmesi hedeflenir. Merkezi üniversite ve liseye giriş sınavlarının yanında çoğu öğrenci için dershaneler, okul başarısının artırılması için de tercih edilir. Dershanelerde aynı zamanda öğrenciler arasında bir rekabet ortamı vardır. Bu rekabet ortamı sayesinde öğrencilerin ders çalışma isteğinin artırılması hedeflenir. Ayrıca öğrencilerin birbiri ile yardımlaşması, eksikliklerini karşılıklı olarak gidermeleri ekip ruhu bilincinin oluşmasını ve gelişmesini tetikler.
Her öğrencinin anlama yöntemi ve süresi birbirinden farklıdır. Bu nedenle öğrencilerin konu dağılım şekilleri ve ders çalışma programları titizlikle belirlenmelidir. Dershaneler tam da bu noktada devreye girerler. Hemen hemen bütün dershanelerde rehberlik servisi bulunur. Rehberlik servislerinin temel görevi, öğrenci için en uygun ders çalışma metodunu belirlemek ve konu eksikliklerini analiz etmektir. Bu belirlemeler sonucunda öğrenci için dershanelerde birebir konu anlatımları, ek ders saatleri ve soru çözümleri düzenlenerek eksikliğin ortadan kaldırılması sağlanır. Bazı dershanelerde ise eğitim koçluğu hizmeti sunulur. Öğrenci koçluğu son zamanlarda trend olan yeni nesil bir hizmettir ve vip olarak tabir edilen dershanelerde öğrencilere sıkça sunulur. Bu hizmet kapsamında öğrenci ile dershane süreci boyunca birebir ilgilenilir. Öğrenci için en uygun meslek ve kariyer planlaması yapılır.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858