Eryaman Etüt Merkezi

Dersin derste öğrenildiği pek çok eğitim uzmanı tarafından dile getirilmiş bir gerçektir. Bu nedenle öğrenciler okulda öğrendiklerini bir süre sonra unutabilmektedir. Çünkü okul saatleri bir günün ortalama 6-8 saatini kaplıyor. Öğrenciler bu saatler dışında ve hafta sonlarında okuldan kopuk bir şekilde aktiviteler gerçekleştirdiği için başarısız oluyor ya da başarılarını devam ettiremiyorlar. Okuldan arta kalan bu önemli zamanı dershane ya da etüt merkezi için ayırmak ise öğrenciye çok önemli katkılar sağlar. Bu noktada Odtülüler Dershanesi ve Eryaman Etüt Merkezi ön plana çıkıyor. Özellikle Ankara’da sunulan eğitim kalitesi ile adından söz ettiren Eryaman Etüt Merkezi, bazı özellikleri ile fark yaratıyor ve velilerin tercih sebebi oluyor.

Eryaman Etüt Merkezi’nin en önemli özelliklerinden bir tanesi sınıflardaki öğrenci sayısı. Okullarda 40’lara ulaşan öğrenci sayısı Eryaman Etüt Merkezi’nde en fazla 12’dir. Böylece öğrenciler daha ferah bir sınıfta, daha verimli bir şekilde eğitim görebilmektedirler. Derslerin sıkıcı olmaması ise öğrencilerin aktif olarak derse katılmasına katkı sağlar. Derse katılmak, o dersi öğrenmek için çok önemli bir detaydır.

Eryaman Etüt Merkezi’nin yardımcı kitapları ise müfredata uygun ve öğrencinin anlayacağı dilde hazırlanmıştır. Konular karmaşık bir dil yerine basit bir dil ile anlatılmıştır. Test kitapları ise zihin geliştirici seviyelerdedir. Öğrencilerin sınav pratiğini geliştirebilen ve eksiklerini görmesini sağlayan test kitapları, öğrencinin en önemli yardımcısıdır. Eksikleri olduğunu düşünen öğrenciler ise ek derslere katılabilme ya da bire bir ders alma hakkına sahiptirler.

Eryaman Etüt Merkezi’nin uyguladığı öğrenme teknikleri de öğrencilere kolaylık sağlamaktadır. Bu yöntemlerle öğrenciler daha kolay ezber yapabilmekte ve daha hızlı öğrenebilmektedirler. Eryaman Etüt Merkezi rehberlik servisi ise öğrencilerin sınav stresinden kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle lise ya da üniversite giriş sınavlarından birine hazırlanan öğrenciler heyecanlarına yenik düşerek sınavlarda başarısız olabiliyorlar. Bu heyecanı, korkuyu ve stresi ortadan kaldırmak için psikolojik destek sunan Eryaman Etüt Merkezi rehberlik servisi, öğrencilerin sınav başarısının artmasında önemli rol oynamaktadır.

Öğrencilerin aktif bir şekilde ders çalışmasını sağlamak için onlara özel hazırlanmış çalışma kâğıtları da önemli yardımcı materyaller olarak öğrencilere sunulmaktadır. Ayrıca verimli ders çalışma yöntemleri de öğrencilere öğretilerek evdeki çalışmanın da verimli olması sağlanmaktadır. Derslerin gün ve saatlerini öğrencilerin belirlediği Eryaman Etüt Merkezi, öğrencileri sadece sınavlara değil güzel bir geleceğe de hazırlamaktadır.