Bize Ulaşın

0312 418 88 58

Sincan Dershaneler

Sincan dershaneler kültürü gelişmiş bir ilçedir. Ankara’nın en gelişmiş ilçelerinden birisi olması dolayısıyla, içinde yaşayan insanların taleplerini karşılayacak arz oluşturma noktasında başarılı bir sistem kurulmuştur. Sincan dershaneleri, bulundukları konum ve eğitim kadrosuna bağlı olarak Türkiye’deki sınav sisteminde kalifiye öğrenciler yetiştiren bir pozisyonda bulunmaktadır.

Genel kanı ve gelişmişlik seviyesi olarak Sincan dershanelerinin geçmişleri konusunda; bulundukları ilçeye göre bir liste oluşturmak mümkündür. En köklü Sincan dershaneleri genel olarak Kızılay, Çankaya bölgesinde konumlanmıştır. Bölgenin eski yerleşim yerlerinden biri olması ve merkezî konumundan dolayı, Sincan’ın birçok ilçesinden ulaşım ağı gelişmiştir. Sadece üniversite sınavına hazırlık dersleri değil, Sincan dershaneleri yabancı dil sınavları ve devlet kadrosu için açılan sınavlara yönelik de eğitim vermektedir.

Sincan dershanelerinin başarı sıralaması en yüksek olanlarının Kızılay, Çankaya bölgesinde toplandığı kanısı anlaşılır olsa da başkentimizin diğer ilçelerindeki eğitim seviyesinin düşük olduğu anlamına gelmemektedir. Sincan dershanelerinin bazılarının olabildiğince çok öğrenciye ulaşabilmek için şubeleştiğini görmekteyiz. Farklı ilçelerde aynı yönetim anlayışı ve aynı seviyede tutmaya özen gösterdikleri kadrolarıyla; en iyi şubelerinin eğitim seviyesini yakalamak için, dershaneye gitme ihtiyacı bulunan ailelere tercih edilesi olanaklar sunmaktadırlar. Örneğin bir dershanenin, başarı ortalaması en yüksek şubesinin Sincan’da bulunması; bize diğer şubeleri hakkında fikir vermektedir.

Ücret politikası olarak dershanelerin konumlarının fiyatlarına etkisi olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Özellikle büyük ilçelerde bulunan dershanelerin fiyatları, küçük ilçelerdekilere oranla biraz daha yüksek olacaktır. Sincan dershaneleri ilçenin nüfus kalabalığı söz konusu olduğu için bu konuda genel olarak çok farklı bir fiyatlandırma politikasına gitmemektedir. Fiyatlandırma ölçekleri genel olarak eğitim düzeyleri ve kadrolarının kalitesinden gelmektedir. Bulundukları konum fiyatlandırmada etkili olsa da yüksek oranda belirleyici olduğu söylenemez.

İlçelerin eğitim düzeylerini araştırdığımız zaman Sincan’ın yüksek ortalamasının en büyük sebebinin Sincan dershaneleri ve okullarının eğitim seviyesinin yüksekliğinden geldiği kolayca anlaşılabilir. Sincan’da dershanelerin başarısını, söz konusu kurumlarda geçen yıllarda eğitim almış öğrencilerin başarı seviyelerinden kolayca anlayabiliriz. Sincan dershaneleri için sistematik bir başarı öyküsü olduğunu düşündüğümüzde, dershane seçimi konusunda elimizde oldukça fazla veri olacağını söyleyebiliriz.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858